ראשי » הורים » מדריך לאמא הטרייה – הטיפים שכל אמא טריה צריכה לדעת

מדריך לאמא הטרייה – הטיפים שכל אמא טריה צריכה לדעת

כל כך הרבה שנים חיכית לרגע הזה. לרגע שבו את הופכת להיות אמא בפעם הראשונה. ועכשיו אחרי תשעה חודשים מרגשים במיוחד, ולידה מרגשת שבעתיים, הוא כאן. כשההתרגשות מתחילה לדאוג והחיים האמיתיים נכנסים לפעולה, התינוק הקטן שלך הופך לחלק משגרת החיים. ולפעמים את לא ממש יודעת מה לעשות. חשוב שתדעי שזה לגיטימי לגמרי ואת לא לבד. כדי לעזור לך לעבור את השבועות הראשונים בתור אמא, יצרנו לך מדריך לאמא הטרייה שאת חייבת לגזור ולשמור.

את אמא - תני לעצמך את הזמן להתרגל

אנחנו רוצות להצליח בכל דבר בחיים שלנו. גם באימהות הטרייה והמרגשת. אבל העייפות, התשישות והחששות, יכולים להיות מורכבים ומאתגרים במיוחד. לידה היא לא אירוע קטן וחולף. את, בן הזוג שלך וגם התינוק עברתם אירוע מאוד משמעותי בחיים. ולכן ההמלצה הראשונה והחשובה ביותר היא לקחת את הזמן. קחי את הזמן להעריך את האנשים היקרים סביבך. להעריך את עצמך ולהודות לכל הסובבים אותך על העזרה והתמיכה. זכרי שיש לך רגשות ושזה בסדר לגמרי להרגיש שאת לא מושלמת. אין אמא מושלמת, יש אמא שמסתכלת על המראה וטוב לה. ואם אנחנו מדברים על מדריך לאמא הטרייה, זהו הטיפ החשוב ביותר שאת יכולה לקחת מכאן.

רוצה לקבל מבצעים והטבות למוצרי תינוקות? הצטרפי לניוזלטר

קחי את הזמן - למדי את התינוק שלך

לתינוק שלך יש אופי. את אולי לא מכירה אותו עדיין ואת אולי מנסה ללמוד ולהבין. ושוב, זה לגיטימי לגמרי – הרגע נפגשתם בפעם הראשונה. בדיוק כמו שאת פוגשת חברה חדשה ולומדת להכיר אותה, כך את צריכה ללמוד להכיר את התינוק שלך. מה הם הרגלי השינה שלו? איך הרגלי האכילה שלו? אילו דברים מרגיעים אותו ומה הם הדברים שגורמים לו להרגיש לא בנוח? בשבועות הראשונים, אתם תעברו תהליך היכרות הדדי, שבעצם יימשך כל החיים. חופשת הלידה היא הזמן לקחת פסק זמן, ולנצל את השקט ואת הלבד, כדי להכיר את האדם הכי חשוב בחיים החדשים שלך.

סדר יום קבוע לאמא

כולם מדברים על יצירת סדר יום קבוע לתינוק. ואנחנו אומרות – כן, אבל… נכון שהתינוק שלך צריך לישון בשעות קבועות ולאכול בשעות קבועות. אבל גם את צריכה סדר יום לעצמך. צרי לעצמך את שגרת החיים החדשה שלך, סביב שגרת החיים של התינוק. פעילויות ספורט, פגישות עם חברות, בילוי עם בן הזוג, או זמן איכות עם אמא. כל אלו הן פעילויות שיכולות למלא את הזמן שלך ולאפשר לך להרגיש איך את חוזרת לשגרה לאט אבל בטוח. בצורה מאוזנת ובקצב שלך, החזרה לשגרה תהיה הרבה פחות טראומטית והרבה יותר מהנה.

הכי חשוב - אל תהססי לבקש עזרה

"צריך כפר שלם כדי לגדל ילד" הוא אולי הביטוי המתאים ביותר לאימהות של ישראליות רבות. העובדה שאנחנו חיות בחברה כל כך אוהבת ותומכת, היא היתרון הגדול ביותר שלנו. שיחת טלפון אחת לחברה הכי טובה או לאמא ואבא, ואת מקבלת כמה שעות של שקט מהתינוק ועזרה בכל מטלות הבית. אז אל תפחדי לקחת את הקלף הזה ולנסות לצאת בפעם הראשונה מהבית בלי התינוק שלך. זה חשוב, להרגשה האישית שלך ולבריאות הנפשית שלך. אבל זה גם לא פשוט כי את לא רוצה לפספס רגע אחד עם הילד האהוב. בתנאים שלך ובצורה מאוזנת, תמצאי את הדרך לבקש עזרה, כאשר את צריכה לקבל אותה.